W MARCU JAK W GARNCU

Czat na Onecie
Onet.pl zaprosił mnie na czat w Krakowie. Czat się odbył. Miło mi z wami się kontaktować w ten sposób, choć przyznam, że niełatwo z gąszczu pytań wybrać najfajniejsze. Jeśli chcesz przeczytać zapis czatu, zerknij do działu czaty.

PÓŁFINAŁY PAKI
Zostałem zaproszony w tym roku jako juror na półfinały do Paki. Bałem się, że nie podołam psychicznie takie dawce kabaretu. Gdyż w trzy dni do obejrzenia było 19 kabaretów a każdy z półgodzinnym programem, co rzadko się udawało. Zazwyczaj programy były dłuższe. Jednak nie nudziłem się! Poziom kabaretów jest, co roku coraz wyższy. No i na koniec niełatwo podjąć decyzje, które kabarety zakwalifikować do właściwego już konkursu. Nie mniej miłe towarzystwo jury umiliło jurorowanie: Agnieszka Kozłowska i Kasia Kowalska (Rotunda), Krzysiek NiedĄwiedzki (dawniej CHATELETE, obecnie NOWY POMPON), Jasiu Rewers (kabaret CIACH).
Polski kabaret rozwija się i to mnie bardzo cieszy, bo podnosi to poziom kabaretu w ogóle. Z ciekawostek powiem, że dużo było strzelania, ale jak to mówią: "Nie ma kabaretu bez pistoletu", dużo bardzo postaci w pulowerkach - pulowerki modne w kabarecie! Brak zupełny kabaretu solowego.
Dodam jeszcze tylko, że jury bardzo przyłożyło się do rozmów z kabaretami. Każdy, kto przeżył rozmowę z jury na Pace wie, że nie można się za wiele spodziewać po takiej rozmowie, dlatego ambitnie staraliśmy się powiedzieć kabaretom jak najwięcej wrażeń z tego, co zobaczyliśmy na scenie, i rozmowy trwały po pół godziny z jednym kabaretem a nawet czasem dłużej. To, jakie kabarety się zakwalifikowały do konkursu głównego możesz zobaczyć tutaj.

POLSAT
Mamy za sobą pierwszą emisję pierwszego odcinka programu do Polsatu. Ktokolwiek oglądał i będzie oglądał niech podzieli się uwagami pisząc do mnie maila , bez względu na to czy ci się podobało czy nie. Możesz także wyrazić opinie na forum. Każda uwaga cenna.
Jak na razie wiadomo, że program był za krótki i wiadomo - że reklamy nie podobają się.

Program miał niezłą oglądalność - 21%, co oznacza, że program oglądało jakieś 5 milionów widzów. To miłe.

Niestety nie mam tak dużego wpływu na program jak się tego spodziewałem. Zamiast tytułu "Humory Halamy" ktoś zadecydował, że tytuł będzie brzmiał "O Rety! Kabarety". Zamiast muzycznej czołówki stworzonej przeze mnie i Tymona Tymańskiego, została czołówka z internetowego banki dĄwięków (tak dla ciekawostki posłuchaj sobie szkicu muzycznego czołówki jaką z Tymonem udało się wstępnie zrobić - tutaj).
Niestety długość jednego odcinka nie pomieściła wszystkiego, co chcieliśmy pokazać i niestety wypadły moje skecze. A Musze powiedzieć, że oprócz zwykłych skeczy, które gram na scenie i Józka nagrane zostały bardzo smakowite "Tłumaczenia na żywo" z Markiem Grabie, który na prawdę dał czadu. Stąd też zostałem prawie tylko zapowiadaczem poszczególnych części. Całkiem podoba mi się wywiad z Grażyną Wolszczak. W ogóle wywiady, choć trudne to przyznam, że wychodzą całkiem dobrze i goście zaproszeni współpracują z zaufaniem.

Sam jestem ciekaw jak wyszła reszta. Na razie nagrane jest 8 odcinków. Do wakacji więcej nie będzie, a czy potem? To do zastanowienia. I tak los programu leży w rękach oglądalności.
Jak będzie mała, to mnie zwyczajnie "przeproszą".

Najmilszym akcentem jest coraz lepsza współpraca z reżyserem Szymonem Łosiewiczem - jest to jak do tej pory najlepszy reżyser widowisk kabaretowych, jakiego znam.

W Niedzielę (2 kwietnia) nie będzie emisji drugiego odcinka z powodów jasnych jak słońce - rocznicy śmierci Jana Pawła II.

FORUM
Chce podziękować wszystkim bywalcom forum za opinie i aktywność. Oczywiście macie prawo mieć do mnie żal, że nie udzielam się za bardzo osobiście. Proszę o wybaczenie gdyż z powodu nadmiernej ilości godzin pracy ledwo nadążam z czymkolwiek. Jak na razie ledwo udaje mi się odpisywać na maile na moją pocztę. Tak czy siak bardzo dziękuję i zachęcam wszystkich do odwiedzania forum. Wszystko czytam i biorę sobie do serca. A Jarek jak może odpisuje i jemu też dziękuję (zwłaszcza, że zaraz umieści tego newsa na stronie - przeczyta i będzie mu miło)
Powrót
 • ŚPIEWAJĄCA BAKTERIA - TAK MÓWIŁA MI CIOCIA

  ŚPIEWAJĄCA BAKTERIA - TAK MÓWIŁA MI CIOCIA

  Występuje: Grzegorz Halama

  Czas trwania: 1:36

 • NADLUDZIE - zapowiedź do skeczu Policjant i Polityk

  NADLUDZIE - zapowiedź do skeczu Policjant i Polityk

  Występuje: Grzegorz Halama

  Czas trwania: 3:11

 • POLICJANT I POLITYK

  POLICJANT I POLITYK

  Występuje: Grzegorz Halama, Jarosław Jaros

  Czas trwania: 3:42

 • Piosenka w stylu Mieczysława Fogga - NIE KUMAM TECHNO

  Piosenka w stylu Mieczysława Fogga - NIE KUMAM TECHNO

  Występuje: Grzegorz Halama

  Czas trwania: 2:36

 • Konferansjer nieśmiały

  Konferansjer nieśmiały

  Występuje: Grzegorz Halama, Jarosław Jaros

  Czas trwania: 5:44

 • Piosenka na przywitanie

  Piosenka na przywitanie

  Występuje: Grzegorz Halama

  Czas trwania: 0:58

 • Reakcje publiczności

  Reakcje publiczności

  Występuje: Grzegorz Halama

  Czas trwania: 6:58

 • Perypetie ekipy remontowo-budowlanej w piosence

  Perypetie ekipy remontowo-budowlanej w piosence

  Występuje: Grzegorz Halama, Jarosław Jaros

  Czas trwania: 5:53

 • WYWIAD Z PANEM JÓZKIEM O FUZJI

  WYWIAD Z PANEM JÓZKIEM O FUZJI

  Występuje: Grzegorz Halama, Jarosław Jaros

  Czas trwania: 13:41

 • DARMOWY ALKOHOL

  DARMOWY ALKOHOL

  Występuje: Grzegorz Halama

  Czas trwania: 4:08

Strona: